Anteny.net

Anteny.netBridge Klient MOST Ubiquiti NanoBeam M2 18dBi 2.4GHz MIMO zaleca

Bridge Klient MOST Ubiquiti NanoBeam M2 18dBi 2.4GHz MIMO zalecany od 2 do 15km

 

 

Proponowany zestaw (antena + acces point ) jest odpowiedzią na przypadki w których podłączenie klienta w tradycyjny sposób czyli karta PCI+ długi kabel + Antena, nie daje spodziewanych efektów lub gdy chcemy połaczyc radiowo dwa obiekty. Zastosowanie KABLI nawet tych z wyższej półki także często nie pomaga, dlatego nasz zestaw jest zbudowany na bazie anteny aktywnej panel 17 dbi + oraz bardzo mocnego acces point  . Brak strat na torze nadawczym w połączeniu z doskonałymi antenami daje niespodziewanie dobre efekty. Od pewnego czasu sami w naszej sieci stosujemy takie roziąznie które ma także idealne zastosowanie w technologii voip rozwiązanie przy dalekich linkach oraz w miejscach gdzie długość kabla antenowego (koncentrycznego ) u klienta przekracza 10 -15m i jest nie do przyjęcia ze względu na straty w kablu wtedy taki zestaw idealnie nadaje się do zastosowań w przypadku dużego zaszumienia w danym terenie a także dużych odległości.

 

 

Urządzenia posiada kilka nietypowych i dość przydatnych trybów pracy i funkcji:
  • Tryb WISP Mode - urządzenie może pracować w trybie APC z włączonym Routerem (port WAN na interfejsie radiowym - NAT od strony radia do ethernetu). Wszystkie 5-portów LAN pracują jako switch i umożliwiają przyłączenie komputerów klienckich. Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna dla dostawców bezprzewodowego dostępu do Internetu. Połączenie może być ustalone w zakładce WAN jako IP statyczny, PPPoE, DHCP i PPTP klient.

 

  • Tryb Bridge - wszystkie interfejsy są mostkowane i pozwalają na transparentne przyłączenie komputerów w sieci LAN. Interfejs radiowy może pracować w tym trybie jako AP/APC lub WDS.

 

  • Tryb Gateway - urządzenie pracuje jako typowy Router z portem WAN na porcie LAN 1. Połączenie może być ustalone w zakładce WAN jako IP statyczny, PPPoE, DHCP i PPTP klient

 

 

 

 

 

Ubiquiti NanoBeam-M2-400 jest urządzeniem serii NanoBeam (następca urządzeń serii NanoBridge). NanoBeam-M2-400 stanowi kompletny systemem radiowym 802.11n MIMO 2x2 przeznaczony na pasmo 2.4GHz. Dzięki zastosowaniu ulepszonej konstrukcji skupia moc układu radiowego w węższej wiązce oraz chroni przed interferencją innych urządzeń i sieci - jest to szczególnie ważne na obszarach gdzie występuje duże zaszumienie. Wykorzystanie rozwiązania InnerFeed pozwoliło na zintegrowanie promiennika anteny z modułem radiowym i Routerem/Access Pointem. Antena charakteryzuje się zyskiem 18dBi. Urządzanie zostało wyposażone w zintegrowany moduł radiowy o mocy do 28dbm oraz jeden port Ethernet 10/100mbps Umożliwia to zestawienie bezprzewodowego połączenia na odległości przekraczające 20km i uzyskanie realnej przepustowości TCP/IP dochodzącej do 150Mbps. Urządzenie jest zasilane przez pasywne PoE (zasilacz w komplecie).
 

 

Ubiquiti NanoBeam-M2-400 pracuje w trybach Router lub Bridge. Interfejs WiFi wspiera tryby Access Point, Access Point WDS, Client, Client WDS. NanoBeam-M2-400 współpracuje z platformą opartą na systemie MikroTik RotuerOS.

 

 

 

Urządzenie jest zgodne z protokołem AirMax, który pozwala na wyeliminowanie problemu ukrytych stacji przez przydzielanie urządzeniom szczelin czasowych (TDMA), w których możliwa jest bezkolizyjna transmisja. Pozwala to na wykorzystanie maksimum przepustowości nawet przy dziesiątkach stacji klienckich podłączonych do Access Pointa. Dodatkowo dołączana aplikacja AirControl pozwala na centralne zarządzanie do 100 urządzeń.

 

 

 

Kabelki do zasilania RJ 45 - RJ 45 znajdziesz w kategori : kable gotowe konektory

 

 

Dane techniczne:

 

Procesor - Atheros MIPS 74KC, 560 MHz

Pamieć - 64 MB DDR2, 8 MB Flash

Interfejsy sieciowe - 1 X 10/100mbps Ethernet

Zakres częstotliwości - 2405- 2475MHz

Maksymalna moc układu radiowego - 28 dBm

Maksymalny pobór mocy - 6 W

Rodzaj zasilania - 24V, 0.5A GigE PoE

Wymiary - 420 x 420 x 289mm

Waga - 1.753 kg

Zgodność - FCC, IC, CE

Zgodność z RoHS - Tak

Temperatura pracy - -40 to 70° C

Wilgotność - 5 do 95%

Wytrzymałość na wibracje - ETSI300-019-1.4

Opinie o produkcie

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!