Anteny.net

Anteny.netKONWERTER UNICABLE + TV MTI AK541-XT2-LE

KONWERTER UNICABLE + TV MTI AK541-XT2-LE

 

 

Technologia UNICABLE wymaga posiadania w instalacji nowych konwerterów, dwukierunkowych rozdzielaczy i odbiorników wyposażonych w odpowiednią funkcję.
Sygnał z takiego konwertera rozdzielamy przy antenie i doprowadzamy czterema kablami do czterech gniazdek lub jednym kablem i wówczas rozdzielacze sygnału montujemy dopiero przy gniazdach.
Budowa konwertera UNICABLE w pierwszej części przypomina klasyczny konwerter odbierający w niskim i wysokim paśmie częstotliwości od 10,7GHz do 12,75GHz.
Dwa lokalne oscylatory przesuwają cały zakres do pierwszej częstotliwości pośredniej 950MHz – 2150MHz, a następnie sygnał przechodzi poprzez filtr pasmowy i specjalny układ SaTCR (Satellite Channel Router) gdzie dodawany jest do jednej z częstotliwości nośnych (1210MHz, 1420MHz, 1680MHz, 2040MHz).


Każda częstotliwość jest dedykowana do innego odbiornika satelitarnego i dlatego można je jednocześnie przesłać jednym kablem do wszystkich urządzeń.
Odbiornik satelitarny steruje pracą układów konwertera wysyłając do niego odpowiednie komendy zgodne z protokołem DiSEqC 1.0.Wszystkie komendy są przesyłane, gdy napięcie zasilające konwerter wynosi 18V. Odbiorniki satelitarne powinny więc posiadać funkcje sterujące DiSEqC 1.0 obejmującą pełny protokół dla konwerterów UNICABLE.Wśród znanych marek posiadających już takie opcje trzeba wymienić tunery Inverto i Lemon.


Konwerter z przelotką do podłączenia anteny telewizji naziemnej.

Opinie o produkcie

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!